Curs valutar: Banca Nationala 

20 mai 2019
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,94010,038217,901917,9087
EUREuro20,0345-0,021920,056420,1545
RUBRubla rusa0,27760,00330,27430,2800
RONLeu romanesc4,2067-0,00694,21364,2325
UAHHrivna ucraineana0,6805-0,00210,68260,6671
GBPLira sterlina22,8863-0,417423,303723,3001
CHFFranc elvetian17,75460,153717,600917,7112

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.