Curs valutar: Banca Nationala 

18 ianuarie 2019
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,15690,019917,137017,3067
EUREuro19,5605-0,195819,756319,7167
RUBRubla rusa0,25800,00240,25560,2586
RONLeu romanesc4,1712-0,05284,22404,2419
UAHHrivna ucraineana0,61210,00590,60620,6229
GBPLira sterlina22,12220,289721,832521,9673
CHFFranc elvetian17,2909-0,249517,540417,4665

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.