Curs valutar: Banca Nationala 

2 aprilie 2020
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.18,33890,337618,001317,6345
EUREuro20,06930,607219,462119,6052
RUBRubla rusa0,23280,00410,22870,2630
RONLeu romanesc4,15690,13414,02284,0746
UAHHrivna ucraineana0,66240,01860,64380,7090
GBPLira sterlina22,70731,311121,396222,5473
CHFFranc elvetian18,99620,633118,363118,4307

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.