Curs valutar: Banca Nationala 

18 iulie 2018
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.16,68220,003916,678316,7682
EUREuro19,54910,026319,522819,4418
RUBRubla rusa0,26670,00030,26640,2674
RONLeu romanesc4,19640,00534,19114,1707
UAHHrivna ucraineana0,6355-0,00100,63650,6374
GBPLira sterlina22,09070,019522,071222,2824
CADDolar canadian12,69330,001512,691812,7597
CHFFranc elvetian16,77450,015816,758716,8026

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.