Curs valutar: Banca Nationala 

19 august 2019
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,5494-0,039417,588817,6166
EUREuro19,4404-0,270519,710919,7527
RUBRubla rusa0,2654-0,00340,26880,2797
RONLeu romanesc4,1118-0,05854,17034,1748
UAHHrivna ucraineana0,6979-0,00260,70050,6762
GBPLira sterlina21,33740,065621,271821,9820
CHFFranc elvetian17,9012-0,176618,077817,8243

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.