Curs valutar: Banca Nationala 

20 februarie 2020
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,68900,018617,670417,5510
EUREuro19,0890-0,193819,282819,4579
RUBRubla rusa0,2781-0,00220,28030,2851
RONLeu romanesc3,9937-0,05184,04554,0715
UAHHrivna ucraineana0,72290,00270,72020,7201
GBPLira sterlina22,97000,026822,943222,8154
CHFFranc elvetian17,9739-0,152418,126318,1134

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.