Curs valutar: Banca Nationala 

7 mai 2021
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,83990,040717,799218,0123
EUREuro21,4838-0,089721,573521,2680
RUBRubla rusa0,2391-0,00050,23960,2356
RONLeu romanesc4,3609-0,02084,38174,3248
UAHHrivna ucraineana0,64310,00170,64140,6478
GBPLira sterlina24,7938-0,019324,813124,9153
CHFFranc elvetian19,63020,058819,571419,1896

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.