Curs valutar: Banca Nationala 

4 decembrie 2022
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.19,54270,247419,295319,2909
EUREuro20,39560,316020,079618,7903
RUBRubla rusa0,31850,00040,31810,3103
RONLeu romanesc4,13770,06124,07653,8335
UAHHrivna ucraineana0,52920,00670,52250,5223
GBPLira sterlina23,77080,367523,403321,7120
CHFFranc elvetian20,66040,185820,474619,0311

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.