Curs valutar: Banca Nationala 

6 martie 2021
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,57510,120517,454617,3825
EUREuro21,1524-0,190221,342620,8887
RUBRubla rusa0,23860,00180,23680,2289
RONLeu romanesc4,3335-0,04494,37844,2869
UAHHrivna ucraineana0,63370,00800,62570,6212
GBPLira sterlina24,5024-0,168824,671223,6983
CHFFranc elvetian19,0145-0,252119,266619,3375

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.