Curs valutar: Banca Nationala 

16 mai 2022
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.18,97550,242818,732718,4530
EUREuro19,7089-0,137419,846320,1259
RUBRubla rusa0,29250,00630,28620,2240
RONLeu romanesc3,9851-0,02524,01034,0708
UAHHrivna ucraineana0,64260,00270,63990,6276
GBPLira sterlina23,1425-0,361523,504024,2353
CHFFranc elvetian18,9831-0,184719,167819,7411

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.