Curs valutar: Banca Nationala 

12 decembrie 2019
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,3404-0,168117,508517,4348
EUREuro19,2148-0,164619,379419,2244
RUBRubla rusa0,2727-0,00120,27390,2726
RONLeu romanesc4,0202-0,03724,05744,0365
UAHHrivna ucraineana0,73500,00250,73250,7123
GBPLira sterlina22,8025-0,060222,862722,3698
CHFFranc elvetian17,6027-0,105917,708617,5233

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.