Curs valutar: Banca Nationala 

18 februarie 2018
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.16,76780,154916,612916,9234
EUREuro20,90770,582620,325120,7184
RUBRubla rusa0,29500,00790,28710,2988
RONLeu romanesc4,48580,11664,36924,4553
UAHHrivna ucraineana0,62620,01310,61310,5879
GBPLira sterlina23,54700,479323,067723,5008
CADDolar canadian13,42710,230213,19690,0000
CHFFranc elvetian18,12540,556817,568617,6285

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.