Curs valutar: Banca Nationala 

26 noiembrie 2020
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,21650,093117,123417,0250
EUREuro20,45930,129520,329820,1260
RUBRubla rusa0,22770,00160,22610,2226
RONLeu romanesc4,19830,02644,17194,1300
UAHHrivna ucraineana0,6061-0,00230,60840,6012
GBPLira sterlina22,94430,208022,736322,2218
CHFFranc elvetian18,86430,058718,805618,7748

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.