Curs valutar: Banca Nationala 

19 septembrie 2018
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.16,78920,035616,753616,6839
EUREuro19,61560,205819,409818,9987
RUBRubla rusa0,24790,00900,23890,2474
RONLeu romanesc4,21930,02894,19044,0796
UAHHrivna ucraineana0,59690,00080,59610,6009
GBPLira sterlina22,05850,240221,818321,2037
CHFFranc elvetian17,45420,253417,200816,7450

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.