Curs valutar: Banca Nationala 

3 august 2020
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.16,7171-0,209416,926517,2272
EUREuro19,80720,198619,608619,4339
RUBRubla rusa0,2263-0,00970,23600,2448
RONLeu romanesc4,10000,04224,05784,0205
UAHHrivna ucraineana0,6058-0,00300,60880,6337
GBPLira sterlina21,95800,409921,548121,5461
CHFFranc elvetian18,40380,103918,299918,2569

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.