Curs valutar: Banca Nationala 

23 octombrie 2019
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,3815-0,128117,509617,6228
EUREuro19,36550,076119,289419,4600
RUBRubla rusa0,27290,00110,27180,2762
RONLeu romanesc4,06810,00994,05824,1020
UAHHrivna ucraineana0,6992-0,01120,71040,7218
GBPLira sterlina22,53150,372222,159322,0337
CHFFranc elvetian17,58370,026717,557017,7757

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.