Curs valutar: Banca Nationala 

27 mai 2018
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.16,81840,196216,622216,5266
EUREuro19,71190,111919,600020,1377
RUBRubla rusa0,27430,00610,26820,2633
RONLeu romanesc4,26070,02894,23184,3282
UAHHrivna ucraineana0,64380,00870,63510,6304
GBPLira sterlina22,54420,114222,430023,0812
CADDolar canadian13,08320,074713,008512,8752
CHFFranc elvetian16,97540,385616,589816,8039

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.