Curs valutar: Banca Nationala 

22 mai 2024
Curs valutar Banca Nationala a Moldovei. Ratele de schimb - Banca Nationala a Moldovei (BNM).
SimbolValutaCotațieEvoluțieacum 7 zileacum 30 zile
USDDolar S.U.A.17,6572-0,155917,813117,9971
EUREuro19,1899-0,043019,232919,1634
RUBRubla rusa0,19500,00020,19480,1929
RONLeu romanesc3,8577-0,00753,86523,8510
UAHHrivna ucraineana0,4436-0,00530,44890,4520
GBPLira sterlina22,45460,088422,366222,3811
CHFFranc elvetian19,4142-0,214619,628819,8086

Curs valutar Banca Nationala a Moldovei: Euro, Dolar, Rubla, Leu - Moldova. Ratele de schimb valutar Banca Nationala a Moldovei. Convertor valutar.